FAN MONTAJ

Fan Montaj & MENFEZ

Bulunulan herhangi bir ortamda kullanılmış havanın değiştirilip temizlenme işlemleri için kullanılan araçlara fan adı verilir. Elektrikle çalışan bu araçlar özellikleri bakımından 2 çeşittir.

  • Emiş Fanı: Ortamdaki havayı emerek işlem yapar. Dönüş fanı olarak da adlandırılır.
  • Üfleme Fanı: Ortamdaki havayı devamlı sirküle etmek ve değiştirmek görevinde bulunan vantilatör.

Ev veya işyerlerine Fan Montaj yapılırken elektrik bağlantısı yalıtımı önemlidir. Oluşabilecek elektrik kazalarına karşı bağlantı yeri ve kablo özelliği önemlidir.

Yüksek kapasite ile çalışacak bilinçli bir havalandırma ve fan sistemi uygun malzemeler ile yüksek verim sağlamaktadır. Doğru yapılmaması insan sağlığına zararlı etkiler oluşturulabilir. Bu tür aksaklıklarla karşılamamak için amaca uygun fan seçimi ve Fan montaj çalışması bu konuda deneyimli kişilerce yapılmalıdır. Kullanılacak olan fan öncelikle sessiz çalışmalı, temizlenmesi kolay olmalı ve dış etkilere karşı sağlam olmalıdır. Fanların en önemli elemanı çarklarıdır. Hava üzerinde işlem yaparak hem statik hem kinetik bir enerji kazandırır. Emiş fanı ev, ofis gibi sistemlerde isteğe bağlı iken, daha büyük kapasite gerektiren yerlerde gerekilir.

Montaj yapılacak yerler ev veya iş yeri ise kolay montaj edilme ve rahat sökülmeye müsait alanlar seçilmelidir. Fabrika, imalathane vb. yerlerde Menfez montaj yapılırken gereken temiz havanın miktarı belirlenerek uygun büyüklükte fan kullanılmalıdır. Bu tür yerlerde kötü havanın dışarı çıkarılıp temizlenmesinde karbon filtreler kullanılarak solumaya uygun hava temin edilmelidir.

FAN VE MENFEZ HİZMET BÖLGELERİMİZ;

Acarkent, Acarlar, Acıbadem, Altayçeşme ,Altunizade, Altıntepe, Anadoluhisarı, Anadolukavağı, Armağanevler, Atakent, Atalar, Ataşehir, Aydınevler, Aydınlı, Aydıntepe, Barbaros, Batı Ataşehir, Bayramoğlu, Bağlarbaşı, Başıbüyük, Beykoz, Beylerbeyi, Bostancı, Bulgurlu, Büyükbakkalköy, Caddebostan, Caferağa, Cevizli, Darıca, Doğuşkent, Dragos, Dudullu, Dumlupınar, Erenköy, Esatpaşa, Esenkent, Esenler, Esentepe, Esenyalı, Esenşehir, Fenerbahçe, Feneryolu, Ferhatpaşa, Fikirtepe, Fındıklı, Gebze, Göztepe, Gülsuyu, Güzeltepe, Güzelyalı, Hekimbaşı, Hasanpaşa, Hasippaşa, Havuzbaşı, Ihlamurkuyu, Kadosan, Kadıköy, Kalamış, Karlıktepe, Kartal, Kavacık, Kavakpınar, Kaynarca, Kayışdağı, Kazasker, KirazlıTepe, Kozyatağı, Koşuyolu, Kurfalı, Kurnaköy, Kurtköy, Kuyubaşı, Kuşdili, Küçükbakkalköy ,Küçükyalı, Kısıklı, Kızıltoprak, Libadiye, Maltepe, Merdivenköy, Mimarsinan, Moda, Modoko, Orhangazi, Orhantepe, Ortadağ, Ortaçeşme, Pazarbaşı ,Paşabahçe, Pendik, Postane, Rahmanlar, Ramazanoğlu, Rıhtım, Sahrayıcedit, Samandıra, Sancaktepe, Sarıgazi, Selamiçeşme, Selimiye ,Soyak, Soğanlık, Soğuksu, Suadiye, Sultanbeyli, Söğütlüçeşme, Taşdelen, Tokatköy, Topselvi, Tuzla, TürkişBlokları, Uydukent, UğurMumcu, Yakacık, Yalıköy, Yavuztürk, YeniÇamlıca, Yenidoğan, Yenisahra, Yenişehir, Yeşilbağlar, Yüzevler, Ziverbey, Zümrütevler, Çakmak, Çamlıbahçep, Çamlıca, Çamçeşme, Çavuşbaşı, Çayırova, Çekmeköy, Çengelköy, ÇifteHavuzlar, Çubuklu, Çınardere, Ömerli, Ümraniye, Ünalan, Üsküdar, İcadiye, İdealtepe, İmes, İncirköy, İçerenköy, İçmeler, Şaşkınbakkal, Şenesenevler, Şifa, Şile, Şenlikköy, Haydarpaşa, RumeliHisarüstü, İzzetpaşa, Kadırga, Kamiloba, KapalıÇarşı, Kazlıçeşme, Kireçburnu, Korukent, Kumkapı, Kuştepe, Kuzguncuk, KüçükÇamlıca, Mahmutbey, Mahmutpaşa, Mevlanakapı, Nurtepe, Nakkaştepe, Örnektepe, Osmanbey, Pangaltı, Parseller, Piyalepaşa, Reşitpaşa, RumeliHisarı, Sarayburnu, Süreyyapaşa, Sütlüce, Tahtakale, Talatpaşa, Tarlabaşı, Teşvikiye, Topağacı, Topçular, Tophane, Üstbostancı, Valideçeşme, Yakuplu,Yenikapı,Yukarı Dudullu

0532 691 5582